Strojové čistenie podláh Bratislava

Spoločnosť Expressclean vám ponúka službu strojového čistenia podláh v Bratislave a širokom okolí.

Podlaha vašej spoločnosti je jednou z prvých vecí, ktorú si návštevník, prípadne potencionálny klient po vstupe do spoločnosti všimne a na základe čoho si utvára prvý dojem o vašej spoločnosti ešte predtým, než s vami prehovorí.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo by mala každá spoločnosť dbať na čistotu a vzhľad podlahy. Strojové čistenie podláh sa odporúča vykonávať raz ročne, prípadne podľa frekvencie a pohybu osôb podľa potreby aj častejšie.

Význam čistenia podláh

Strojové čistenie podláh má význam hlavne pre predĺženie životnosti samotnej podlahy, ako aj neopomenuteľný vizuálny efekt udržiavanej a ošetrenej podlahy na návštevníkov vašej spoločnosti. Toto čistenie nepatrí medzi najlacnejšie ale ani najdrahšie položky. Ak však spoločnosť túto časť údržby opomenie, s vysokou pravdepodobnosťou sa tento nedostatok starostlivosti vráti v podobe zničenej podlahy, ktorú bude treba časom úplne vymeniť, čím v konečnom dôsledku spoločnosť neušetrila, práve naopak bude nútená investovať jednorazovo väčšiu čiastku do tejto výmeny.


Postup strojového čistenia podláh

Postup strojového čistenia podláh sa líši podľa znečistenia a podľa požiadaviek klienta, nasledovný postup však volíme vo väčšine prípadov:

  • zametanie podlahy ručne/zametacím strojom
  • základné čistenie podlahy strojom s padom, bez použitia odsávania
  • ďalšie čistenie strojom s odsávaním, prípadne odsatie prípravku mokrosuchým vysávačom
  • ťažšie dostupné miesta, ako napríklad rohy a okraje miestnosti sa dočisťujú ručne kefou a mopom

Je dôležité, aby sa po čistení naniesla polymérová vrstva v dostatočnom množstve, aby bola podlaha na dlhší čas chránená pred externými vplyvmi ako sú prach, špina a do určitej miery aj nárazy. Podlaha po tomto ošetrení získava niekoľko pozitívnych vlastností, akými sú lepší vzhľad, ľahšie udržiavanie a mierny protišmykový efekt.

Kde vykonávame strojové čistenie podláh?

Strojové čistenie podláh vykonávame v Bratislave a širokom okolí, v obchodných centrách, halách, priestoroch firiem a domácností prakticky na celom západnom Slovensku. V prípade záujmu nás stačí kontaktovať a na základe vami poskytnutých základných informácií o rozlohe a rozsahu znečistenia vykonáme obhliadku a následne vykonávame samotné čistenie podľa dohodnutého harmonogramu.